Trabzon Havalimanı TZX Araç Kiralama

Araç Kiralama Hizmeti ile Rahat ve Konforlu Seyahatler Trabzon Havalimanı TZX'de Sizleri Bekliyor

Seyahat etmek, farklı yerleri keşfetmek ve yeni deneyimler yaşamak insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu deneyimleri daha keyifli ve sorunsuz hale getirmek için araç kiralama hizmetleri önemli bir rol oynar. 

Trabzon Havalimanı TZX'de araç kiralama, hem şehir içinde hem de çevre bölgelerde gezmek isteyenler için ideal bir çözümdür. Özellikle iş seyahatleri, tatil planları veya özel günlerde, kendi aracınızla seyahat etmek özgürlük hissi ve konfor sunar.

Trabzon'da Gezilecek Yer Tavsiyesi

Trabzonluların gezilecek yerlerle ilgili ilk önerisi, merkeze yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulunan Uzungöl oldu. Çaykara’ya bağlı köy, adını kıyısında bulunduğu gölden almış. 16. yüzyılda Rumların yaşadığı Uzungöl, yıllar içinde Müslümanların da gelmesiyle kozmopolit bir kimlik kazanmış. Uzungöl, medeniyetten uzakta bir köy iken gezginlerin keşfetmeleriyle birlikte turizm noktası haline geldi. Doğa tutkunları ve şehirden uzaklaşmak isteyenler için burası adeta bir cennet. Uzungöl’de ruhunuz tazelenecek.

UZUNGÖL
AYASOFYA CAMİ

Eski bir Rum Ortodoks manastırı olan Sümela’nın MS 4. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Altındere Vadisi’ndeki Kara Tepesi’nin üzerinden vadiyi seyreden manastırın denizden yüksekliği 1150 metreyi buluyor. Trabzon merkeze yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Sümela Manastırı görenleri büyülüyor ve sadece dış görünüşüyle değil freskleriyle de göz kamaştırıyor. Meryem Ana, Âdem ile Hava’nın yaratılışı, cennetten kovulma gibi konuları tasvir eden freskler, Sümela’yı görmek için sebeplerden yalnızca birkaçını oluşturuyor.

SÜMELA MANASTIRI
SÜMELA MANASTIRI

Büyük bölümü Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kaçkar Dağları Milli Parkı, doğal güzelliğiyle ziyaretçilerine tüm yorgunluğunu unuttururken, fotoğraf tutkunlarının da tercih ettiği yerler arasında bulunuyor.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın, koruma altına alınması gereken 200 ekolojik bölge arasında gösterdiği, Türkiye'nin 3 bin 937 metreyle en yüksek 4'üncü dağı olan Kaçkarlar, birçok yaylayı içerisinde barındırmasının yanında 2 bin 500 rakımın üzerine ulaşabilen yaylaları ile ziyaretçilerini doğal güzelliğiyle adeta büyülüyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında alternatif tatil arayanlara farklı güzellikleri ile hizmet veren Kaçkar Dağları ayrıca 33 yaylası ile gezginlerin uğrak yerleri arasında bulunuyor.

HUSER  YAYLASI BULUT DENİZİ
ELEVİT YAYLASI